Wtorek 1 grudnia 2020

SEO czyli Pozycjonowanie

SEO czyli Pozycjonowanie

Każda osoba, firma czy też instytucja która posiada stronę dzięki której prowadzi swoją działalność pragnie aby znajdowała się najwyżej w wynikach wyszukiwania pod wybraną frazą kluczową. Ale czym tak naprawdę jest pozycjonowanie ?


Strona internetowa a pozycjonowanie


Aby sprawnie poprawiać pozycje strony internetowej należy posiadać odpowiednią wiedzę oraz motywację do działania. W internecie można odnaleźć bardzo wiele witryn które szczątkowo opisują pewne działania które wpływają na pozycję. Jednak dopiero zadbanie o wszystkie aspekty dzisiejszego marketingu internetowego, można sprawnie poprawiać pozycję w taki sposób że jest to odbierane za naturalne działanie. Wpływanie tylko na jeden lub kilka aspektów pozycjonowania możemy osiągnąć krótkotrwałe wyniki które następnie zostaną skorygowane przez algorytm wyszukiwarki.
Budujemy witrynę


Aby pozycjonować stronę internetową należy w pierwszej kolejności zadbać o prawidłową budowę witryny oraz poprawną strukturę kodu HTML wraz z wszystkimi znacznikami i atrybutami których należy użyć. Zapominanie o tych elementach często prowadzi do obniżenia wartości nadawanej przez algorytm wyszukiwarki. Wartość witryny ma kluczowe znaczenie, przez zaniedbanie tych elementów stale będziemy tracić na tle prawidłowo optymalizowanych stron konkurencji. Należy pamiętać o oryginalnej treści szczególnie w przypadku sklepów internetowych. Plagą jest powielanie treści którą przygotowuje hurtownia w celu opisania produktu dla swoich kontrahentów. Powielona treść świadczy tylko o tym że nie mamy nic ważnego do przekazania a takich witryn jest bardzo wiele. Strony z oryginalnymi treściami zawsze znajdują się wyżej w wyszukiwarce niż te z powieloną.
Media społecznościowe


Pamiętaj o mediach społecznościowych. Załóż konta na najpopularniejszych serwisach choćby w celu blokady nazwy. Jednak ten kanał marketingowy jest obecnie bardzo ważny z kilku powodów. Konta na serwisach społecznościowych są traktowane za uwierzytelnione profile. Budując takie profile i linkując z nich kolejnymi wpisami do swojej strony, otrzymujesz dodatkowe punkty względem konkurencyjnych witryn. Dodatkowo możesz pozyskać dodatkowy ruch oraz darmową reklamę wśród znajomych osób które polubią nasze wpisy.
Linki


Istnieje kilka pojęć o linkach zwanych inaczej hiperłączami, cechują się tym że gdy klikniemy w jeden z nich, przeglądarka internetowa otwiera kolejną stronę lub podstronę. Link jest traktowany jako głos na inną witrynę lub podstronę własnego serwisu. Szczególnie ważne jest linkowanie wewnętrzne, podnosi to wartość witryny względem podobnych witryn. Podczas testów zachowania algorytmu wyszukiwarki Google, zbudowano dwie podobne witryny internetowe. Wypełniono je treściami, oryginalnymi, różniącymi się od siebie, ale w tej samej długości znaków i przy zachowaniu tej samej liczby pogrubień i innych wyróżnień treści. Witryny znajdowały się na tą samą frazę obok siebie. Po kilku tygodniach bezczynności, ponownie dodano kilka treści do witryn. Tylko jedna z nich została dodatkowo wewnętrznie podlinkowana. Po kilku dniach witryna ruszyła w górę wyników a ta do której tylko dodano nowe treści skoczyła tylko o kilka miejsc. Świadczy to o tym że warto pamiętać o linkowaniu wewnętrznym.
Tym bardziej należy pamiętać linkach z zewnątrz czyli z innych witryn internetowych do naszej strony. To również głosy, są traktowane bardzo poważnie i od dawien dawna link z innej strony jeśli był z wartościowej witryny to działał pozytywnie na pozycję tej do której on prowadził. Oczywiście przez lata zmieniła się wartość poszczególnych linków dziś jest wręcz cała legenda jak powinna wyglądać okolica linku by był wartościowy ale to temat na osobny artykuł.
A więc czym jest pozycjonowanie ?


W wielkim naprawdę bardzo dużym skrócie, to jest działanie na rzecz polepszenia jakości witryny oraz pozyskania wartościowych linków. Jeśli zdecydujesz się na działania z pogranicza czyli masowe dodawanie linków lub wręcz spamowanie internetu to możesz osiągnąć krótkotrwały efekt. Jednak po chwili zostaniesz z pewnością ukarany. Dlatego warto być cierpliwym podczas działań które mają wpływać na naszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj aby powierzyć działania związane z poprawą wyników wyszukiwania profesjonalnym firmom. Możesz takie znaleźć w naszym rankingu firm SEO.