\
Uruchomienie monitoringu pozycji w Google

Stowarzyszenie SEO

Jest to organizacja która skupia specjalistów SEO z firm, które zajmują się działaniem wpływającym na pozycje stron w wyszukiwarce Google. Do tej pory osoby zajmujące się pozycjonowaniem nie miały stowarzyszenia ani związku. Dlatego powstało pierwsze stowarzyszenie SEO.

 

Monitoring pozycji Google (MPG)

To autorski system do skutecznego przeglądania uzyskanych pozycji w wynikach zwracanych przez wyszukiwarki. Zazwyczaj klient lub osoba zajmująca się pozycjonowaniem sprawdza ręcznie pozycje, ręcznie wklepując kolejne frazy i próbując zapamiętać gdzie dziś się znajdują lub tworząc notatki. Jednocześnie wpływa to na opóźnienia w podejmowaniu decyzji a sama analiza zajmuje sporo czasu. Przy większej ilości stron do monitorowania, zaczyna brakować czasu na podejmowanie działań w dalszej optymalizacji lub pozyskiwaniu wartościowych linków.

 

Dlatego powstał MPG czyli Monitoring pozycji w Google. Skrypt ma za zadanie zbieranie informacji z wyszukiwarki odpytując każdego dnia wyniki i zapisując do bazy danych wyniki z kolejnych dni. W ten sposób tworzy się historia pozycjonowania oraz dodatkowa motywacja do prowadzenia dalszych działań.

 

Ułatwienia dla klientów

Mimo że wersja Alfa ma dopiero kilka miesięcy i nadal jest w fazie testów to już pojawiły się pierwsze ułatwienia dla osób zajmujących się pozycjonowaniem. W ostatnich dniach został dodany gadżet który umożliwia udostępnianie statystyk osobom z zewnątrz.

 

Gdy klient widzi postęp w działaniach to nie dzwoni i nie przeszkadza w w wykonywaniu swoich obowiązków lub co gorsza w odpoczywaniu lub myśleniu o obranej strategii. System monitoringu zapewnia wiele wygód. Ułatwia podejmowanie decyzji oraz obierania strategii. Uspokaja klientów, ułatwia przeglądanie postępu.

 

Wersja Alfa 2

Serwis obecnie przechodzi kolejne testy. Tym razem już testy wytrzymałości pojedynczego IP do sprawdzania pozycji. Gdy tylko zostaną zakończone testy wytrzymałości, opublikujemy wersję Beta, która pozwoli na komercyjne działania monitoringu pozycji w Google.