\
Zabezpieczenie SSL

Internetowe zabezpieczenia SSL

Na rynku istnieje wiele sposobów zabezpieczenia strony internetowej oraz połączenia między serwerem a użytkownikiem. Zmyślne przesyłanie danych czy też szyfrowanie ich za pomocą skomplikowanych MD5. Jednak nadal najskuteczniejszym lecz kosztownym jest zabezpieczenie SSL. Również i SSL jest podzielone na różne segmenty. Najtańsze rozwiązanie na Polskim rynku to wydatek rzędu 120 zł rocznie (bez promocji na pierwszy rok usługi). Jednak to rozwiązanie jest najbardziej kompatybilne ze wszystkimi przeglądarkami dostępnymi na naszym rynku i najlepiej chroni przed podsłuchiwaniem wymienianych danych między witryną a internautom.

 

Względy ekonomiczne

Ze względu że strona stowarzyszenia SEO nie oferuje na razie żadnych usług ani nie zbiera danych od internautów, to takie zabezpieczenie wydaje się zbyteczne. Jednak jakiś czas temu pracownicy Google wypuścili plotkę że strony z zainstalowanym certyfikatem SSL będą miały dodatkowy punkt w składowym końcowym wyniku który decyduje która strona jest wyżej w wynikach wyszukiwaniach które są prezentowane internautom. Dlatego inwestycja w dodatkowy punkt który wydaje się z zbędny to przynosi wymierne korzyści w innej przestrzeni biznesu.

 

Czy warto instalować SSL na swojej stronie ?

Jeśli prowadzisz zwykłą prostą stronę, bloga dla znajomych, to takie zabezpieczenie wydaje się całkowicie zbędne. Jeśli Twój blog czy też strona zarabia więcej niż 2000 miesięcznie to jednak warto pomyśleć o takim wydatku. Jeśli na stronie zainstalowane są formularze do pobierania danych lub punkt sklepowy który zarządza płatnościami za towar to należy pomyśleć o kupnie i instalacji takiego zabezpieczenia. To samo tyczy się wszystkich sklepów które prowadzą aktywną sprzedaż, w ich interesie jest zabezpieczenie kanałów komunikacyjnych w celu podniesienia wiarygodności oraz bezpieczeństwa przeprowadzanych transakcji.