\
Linki internetowe

Linki a linki ?

W internecie dostępnych jest szereg miejsc gdzie możemy pozyskać podstronę na swoje linki. Linki zdobywamy w celu popularyzacji własnej witryny. Zgodnie z powiedzeniem , nawet najlepszy produkt się nie sprzeda jeśli nikt się o nim nie dowie tak i najlepszej witryny nikt nie odwiedzi jeśli nie będą do niej prowadzić żadne linki.

 

Podstawowe źródła linków

Dzisiejsza oferta jest bardzo rozbudowana. Na przestrzeni lat powstało wiele firm oferujących profesjonalne zaplecza dzięki którym można pozycjonować wiele witryn swoich klientów lub własnych. Dla początkującego właściciela witryny wiadomym jest problem pozyskiwania miejsc na swoje linki dlatego często korzystają oni z Allegro lub innych portali aukcyjnych gdzie mogą znaleźć oferty katalogów i blogów które przyjmują treści wraz z linkami wychodzącymi.

 

Katalogi i blogi to nie jedyne źródła linków. Można je pozyskać również z darmowych miejsc takich jak FaceBook , Google+ czy Twitter. Doskonałym źródłem są również wszech obecne fora dyskusyjne na których również można pozyskać miejsca na linki.

 

Wybierając miejsce pod linki sprawdzaj ilość treści którą możesz wprowadzić. Jest to przydatne w momencie gdy zamawiasz treści w firmie zewnętrznej. Często zdarza się że treść trzeba przycinać i traci ona na swoim sensie tuż przy końcu dokumentu. Jednocześnie jest to również stratą czasu na dodatkową modyfikację treści oraz utratą znaków za które zapłaciliśmy. Wybierając miejsca starajmy się pozyskiwać takie gdzie można wdrożyć co najmniej 2000 liter. Treści o mniejszej ilości znaków są mniej wydajne. Często osoby które chcą zarabiać na pozycjonowaniu pytają mnie czy nie wystarczą treści o mniejszej ilości znaków. Ja rozumiem że pisanie długich tekstów oryginalnych i unikalne napisanych jest bardzo trudne w dużej ilości. Jednak raz wykonana tak profesjonalnie robota będzie nam procentować przez bardzo długi czas. Dlatego naprawdę warto przyłożyć odrobinę wysiłku i stworzyć coś naprawdę unikalnego tak aby pracowało na nasza korzyść przez długi czas.