Piątek 26 kwietnia 2024

SSL Certyfikat

Witryna Stowarzyszenia SEO jest chroniona od dnia dzisiejszego certyfikatem SSL. Jest to specjalne zabezpieczenie dzięki któremu nikt nie może podsłuchać danych wymienianych między internautą a stroną internetową.

Certyfikat SSL

Jest to elektroniczne zabezpieczenie danych wymienianych między witryną a internautom. Zabezpieczenie w postaci szyfrowania danych jest przydatne szczególnie tam gdzie istnieje możliwość przechwycenia danych wymienianych za pomocą przeglądarki internetowej. Standardem jest że banki oraz operatorzy komórkowi korzystają z takich zabezpieczeń w celu ochrony danych swoich klientów oraz informacji wymienianych pomiędzy witryną a użytkownikami aplikacji bankowej. Obecnie również coraz więcej witryn stosuje to zabezpieczenie, jest to też jeden z wyznaczników dzięki któremu można sądzić że właścicielowi zależy na wiarygodności i dobrej reputacji witryny.

Niedawno pracownicy Google ogłosiło że strony z zainstalowanym certyfikatem SSL będą lepiej traktowane. Po kilku tygodniach wiadomość ta została zdementowana. Jednak z nieoficjalnych doniesień wiadomo że certyfikat SSL został dodany do składowej wyników wpływających na ocenę witryny, jest mało istotny ale z doświadczenia wiadomo że czasem lepiej jest coś posiadać niż odwrotnie.

Rodzaje certyfikatów

Na rynku istnieje wiele dostawców certyfikatów SSL. Każdy dostawca w ofercie posiada kilka rodzajów zabezpieczeń. Są one sklasyfikowane zgodnie z siłą szyfrowania. Tanie certyfikaty SSL są przeznaczone dla małych witryn, za to te droższe służą do ochrony banków i szybkich transakcji między internautami. Oczywiście certyfikaty z wyższą siłą szyfrowania są znacznie droższe ale można do nich uzyskać gwarancję na konkretną sumę. Jest to traktowane jako ubezpieczenie, ale tak naprawdę wyższe protokoły są na tyle skomplikowane że obecnie posiadane komputery nie są w stanie złamać tego kodu.