Poniedziałek 27 maja 2024
Logo stowarzyszenia SEO

Historia SEOPowstanie SEO jest ściśle powiązane z konkretnymi wydarzeniami. W roku 1995, debiutowała w internecie pierwsza wersja alfa wyszukiwarki Google. Jej mechanizm był początkowo bardzo prosty i bardzo szybko twórcy witryn odnajdywali schematy jakimi trzeba było się posługiwać aby znaleść swoją stronę na pierwszych miejscach pod interesującymi nas frazami.

Ogarnięcie kilku milionów witryn które już istniał w globalnej sieci internet potrzebowało specjalnego algorytmu. Jego wynikowość musiała być bardzo wnikliwa gdyż tak duży zasb witryn wymagał konkretnej selekcji. Dodatkowo należało brać też pod uwagę witryny oryginalne i te które kopiują treści z innych. Dlatego podjęto działania które miały zbierać czynniki po których można było oceniać witrynę.

W ten oto sposób powstał katalog 250 podstawowych czynników wpływających na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Oczywiście liczba oraz ich poszczególny wpływ na wynik ostateczny jest utajniona. Wszystko w celu utrzymania tajemnicy wyszukiwarek.

Kolejne lata dziejów wyszukiwarek to czas doskonalenia algorytmów które umieszczały na poszczególnych miejscach dane witryny internetowe. Wraz z rozwojem algorytmu powstawały również techniki testów sprawdzających jak dane działania wpływają na końcowe wyniki. W taki oto sposób dzisiejsza elita SEO specjalistów dowiadywała się jak wpływać na wyniki wyszukiwarek.