Wtorek 18 czerwca 2024
Logo stowarzyszenia SEO

Fakty i Mity SEO

Wstęp

Na tej stronie będziemy rozprawiać się głównie z mitami oraz będziemy potwierdzać fakty. W internecie krąży bardzo wiele starych lub nieprawdziwych informacji. Osoby które dopiero raczkują w temacie SEO często popełniają błędy posługując się błędnymi informacjami. Dlatego właśnie postaramy się tutaj opisywać niektóre przypadki.Keywords
– Ostatni trwa dyskusja czy ten znacznik w MetaTag nadal ma znacznie. Zamęt spowodowało wystąpienia jednego z szefów Google który wspomniał że wyszukiwarka tylko nieznacznie na to patrzy. Z testów na Google wynika że lepiej jest korzystać z tego znacznika dla każdej strony.

SSL Certyfikat dla witryny WWW
Niedawno świat obiegło kilka plotek. Pierwsza z nich pochodziła od Google i głosiła że strony z certyfikatem SSL czyli połączeniem szyfrowanym httpS, będą lepiej oceniane w rankingu. Po kilku tygodniach zdementowano te doniesienia, zaznaczając jednocześnie że lepiej posiadać takowe zabezpieczenie niż nie. Po przez taką wypowiedź, sugeruje się że lepiej jest zainwestować w szyfrowane połączenie, może nie będzie miało to wielkiego wpływu ale zawsze kolejny punkt na plus.

Katalogowanie
Czy katalogowanie nadal ma znaczenie ? Oczywiście że tak, dobry katalog potrafi bardzo mocno wspierać pozycjonowaną stronę WWW. Należy pamiętać aby dodawać unikalną treść do każdego z katalogów.