Niedziela 28 maja 2023
Logo stowarzyszenia SEO

Duża aktualizacja algorytmu Google

Duża aktualizacja algorytmu Google

Od ponad tygodnia MozCast informuje o podwyższonej zmienności pozycji różnych domen w wynikach zawracanych przez wyszukiwarki. Okazuje się że Google wprowadza albo testuje poprawiony algorytm.


Zmiany w wynikach wyszukiwania


Od ponad tygodnia wielu znawców SEO informuje o licznych zmianach w wynikach zwracanych przez wyszukiwarki. Informacje te są potwierdzane przez liczne monitoringi pozycji poszczególnych fraz w Google. Widoczne ostatnio zmiany to efekt wprowadzania poprawek do algorytmu. Spowodował on zmiany w wycenach poszczególnych podstron co wpłynęło na ogólny wynik całej witryny.
Zmianom głównie podlegają strony które posiadają linki przychodzące z słabej jakości witryn które zostały zdeklasowane względem poważniejszych witryn. Wiele witryn opartych na słabej jakości katalogach również straciła wartość a tym samym przestały dostatecznie wpływać na pozycje witryn które posiadają u nich linki przychodzące do ich witryn.
Informacje podawane są zaczerpnięte z MozCast który stale monitoruje i informuje o nagłych poruszeniach w wynikach wyszukiwania. Dzięki takiemu monitoringowi można sprawnie odseparowywać nagłe pojedyncze przypadki obniżenia pozycji oraz identyfikować masówki takie jak w obecnej chwili.
To już kolejna zmiana w algorytmie Google. Ostatnia miała miejsce we Wrześniu 2016 roku i również wywołała dość spore poruszenie w środowisku SEO. Mimo ostatniego dość sporego oczyszczenia wyników wyszukiwarki Google nadal stara się poprawić jakość zwracanych wyników na poszczególne zapytania. Jest to krok informujący użytkowników że sprawy idą w dobrym kierunku.