Sobota 13 sierpnia 2022
Logo stowarzyszenia SEO

Indexifembedded nowy TAG dostępny w znacznikach META

Indexifembedded nowy TAG dostępny w znacznikach META

Google dnia 21 stycznia 2022 ogłosiło że wprowadza nowy tag do znaczników meta. Nowy tag związany jest z indeksowaniem i rozszerza możliwości noindex.


Indexifembedded nowy TAG dostępny w znacznikach META


Google dnia 21 stycznia 2022 ogłosiło że wprowadza nowy tag do znaczników meta. Nowy tag związany jest z indeksowaniem i rozszerza możliwości noindex.
Indexifembedded, nowy, tag, google, meta


Google wprowadza nowy tak Indexifembedded do znaczników meta, jest on rozszerzeniem noindex.Indexifembedded nowy tag w meta


Dzisiaj wprowadzamy nowy tag robots, indexifembedded, który zapewnia większą kontrolę nad indeksowaniem treści. W ten oto sposób zaczyna się treść komunikatu od Google.Dzięki tagowi indexifembedded możesz poinformować Google, że nadal chcesz indeksować zawartość, gdy jest ona osadzona za pomocą elementów iframe i podobnych tagów HTML na innych stronach, nawet jeśli strona z zawartością zawiera tag noindex.Tag indexifembedded rozwiązuje typowy problem, który dotyczy szczególnie wydawców mediów: chociaż mogą oni chcieć, aby ich zawartość była indeksowana, gdy jest ona osadzona na stronach innych firm, niekoniecznie chcą, aby ich strony multimedialne były indeksowane samodzielnie. Ponieważ nie chcą, aby strony multimedialne były indeksowane, obecnie używają na takich stronach tagu noindex. Jednak tag noindex zapobiega również umieszczaniu treści na innych stronach podczas indeksowania. Nowy tag robots, indexifembedded, działa w połączeniu z tagiem noindex tylko wtedy, gdy strona z noindex jest osadzona na innej stronie za pomocą iframe lub podobnego tagu HTML, takiego jak object.Na przykład, jeśli podcast.host.example/playpage?podcast=12345 zawiera zarówno tag noindex, jak i indexifembedded, oznacza to, że podczas indeksowania Google może osadzić treść hostowaną na tej stronie w Recipe.site.example/my-recipes.html.Aby umożliwić indeksowanie treści tylko wtedy, gdy są one osadzone na innych stronach, dodaj indexifembedded w połączeniu z tagiem noindex.Na przykład:


meta name="googlebot" content="noindex"


meta name="googlebot" content="indexifembedded"


lub:

meta name="googlebot" content="noindex,indexifembedded"
Alternatywnie możesz określić tag w nagłówku HTTP:
X-Robots-Tag: googlebot:noindex X-Robots-Tag: googlebot:indexifembedded
... LUB …
X-Robots-Tag: googlebot:noindex,indexifembedded
Obecnie tylko Google obsługuje tag indexifembedded.
W ten oto sposób został ogłoszony w piątek 21 stycznia 2022 roku nowy tag od Google. Obecnie niestety tylko ta wyszukiwarka rozpoznaje ten nowy tag. Możliwe jest że i pozostali konkurenci z segmentu na którym króluje Google podchwycą ten pomysł i wprowadzą rozpoznawanie przez roboty i algorytm nowego tagu.
Jeśli chodzi o pozycjonowanie to ten nowy tag nie wiele wnosi. Jedynie pozwala rozszerzyć niektóre już znane nam tagi. Jednak i one są stosowane zazwyczaj do wykluczenia pewnej zawartości spod indeksowania niż odwrotnie. Zazwyczaj ograniczanie dostępu do treści i zabranianie indeksowania działa na niekorzyść strony. Ale jak wiadomo co człowiek to i przyczyna. Dlatego nie wolno oceniać wszystkich z tego samego punktu widzenia. Gdy ktoś ma powód aby ograniczyć indeksowanie to ma do tego narzędzia.